Като защитник на семейството, жената е програмирана да изучава подробностите.
В миналото нейното оцеляване и това на децата й е зависело от способността й да създава връзки с останалите от групата.
От способността й да контактува зависело получаването на информация за местата, където другите са намерили корени, растения, плодове…
По този начин, тя си спестявала от времето за търсене на храна, избягвайки безрезултатното лутане.
От другите жени тя получавала информация за това как се отглеждат децата, как се приготвя и съхранява храната и как да се справи с раните и болестите.
Тази информация била от голямо значение и в случай, че мъжът не се върне от лов. Тя трябвало да е наясно с всяка подробност за състоянието на всеки член от групата, за да спечели помощ и подкрепа заради оцеляването на семейството й.
Затова жената е съпричастна и днес към близките и приятелите, /не че иска да си пъха носа навсякъде/.
Дългосрочното оцеляване е програмирано в нейния мозък, затова тя иска да знае всичко за всеки член от нейния приятелски кръг и да е наясно как би могла да му помогне – респективно, в случай на нужда, да има информация кой каква помощ би могъл да й окаже, за да помогне на нея и семейството й.
РЕШЕНИЕ ЗА МЪЖЕТЕ:
Разберете, че нуждата на жената да знае лични подробности е закодирана в психиката й и е свързана с оцеляването.
Не се дразнете, когато ви разпитва. Изведете я на дълга разходка и говорете. Така и вие ще си дадете необходимата доза спорт и раздвижване и тя ще получи необходимите й подробности и ще бъде изслушана, т.е. освободена от стреса.
„Защо мъжете лъжат, а жените плачат“, Алън и Барбара Пийз
Източник: http://chetilishte.com